IKİMİSLİ265

Ikimisli265 giriş adresi değişti. Ikimisli265 yeni adresi oldu. Ikimisli265 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Ikimisli265 Girişi.

Ikimisli265 Giriş

NASA, Artemis görevi kapsamında 2025 yılına kadar Ay’a ve sonrasında Mars’a astronot göndermenin planlarını yapıyor.

Bu sıkıntılı görevde SpaceX, Blue Origin ve Dynetics benzer biçimde uzay şirketlerinden yardım alan NASA, kendi geliştirdiği “SLS” adlı devasa roketiyle yolculukları güvenli hale getirmeyi amaçlıyor.

İlk fırlatma görevi gene ertelendi

NASA, provalarını tamamladığı SLS roketini, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden daha ilkin iki kez fırlatılmaya çalıştı. Sadece roketin motorunda yer edinen yakıt problemi, fırlatmanın ertelenmesine niçin oldu.

NASA, haftalarca devam eden teknik aksilikler ve fena hava koşullarından sonrasında dev SLS roketini gelecek günlerde fırlatmayı planlıyordu.

Şimdi ise NASA, birkaç gün içinde Florida’nın kıyı şeridine vurması beklenen Nicole Kasırgası’ndan dolayı roketin kalkışını haftaya çarşambaya ertelediğini deklare etti.

Ertelemeler NASA’yı zora sokuyor

NASA, fırlatma için bir erteleme sonucu daha alırsa haiz olduğu roketin itici motoru kullanılamaz hâle gelecek.

Artemis I’in yörüngeye fırlatılmasında yüksek kalitede rol oynayacak itici motordaki birkaç bileşenin son kullanma zamanı önümüzdeki ayı işaret ediyor.

Bu parçalardan bir tanesi 9 Aralık 2022’den sonrasında işlevini yitirecek. Öteki parça ise 14 Aralık 2022 tarihinden sonrasında kullanılamaz hâle gelecek.

Öteki taraftan Artemis I görevinin aylar ilkin tamamlanması gerekiyordu sadece bazı öngörülemeyen teknik problemler bu projeyi geciktirdi.

Artemis programının ilk ayağı olacak olan vazife kapsamında NASA, bugüne kadarki en kuvvetli fırlatıcı roket sistemi olan SLS roketini ve astronotların içinde bulunacağı Orion uzay aracını kullanacak. Sadece SLS roketi, yalnızca bulgu amaçlı olacağı için astronotsuz vazife meydana getirecek.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu